Cessna 172 cockpit otthon

Építsünk szimulátort

Építsünk szimulátort

A gyújtáskapcsoló - 3D tervezés

2018. október 30. - C172Peti

Egy picit most pihentetem az elektronikát és belefogok a 3D tervezésbe, legyen végre valami beszerelhető is. A tervezéshez Autodesk Fusion 360-at használok, csak ajánlani tudom. Nagyon jól kezelhető CAD program ez, hatalmas eszközkészlettel. Ami eddig eszembe jutott, mindent le tudtam vele…

Tovább

A gyújtáskapcsoló - digitális vagy analóg?

Felmerült a kérdés, hogy az 5 állású gyújtáskapcsoló hogy kerüljön megvalósításra. Két lehetőség van: szerzünk egy 5 állású forgó kapcsolót (például egy ilyet) és 5 bemenetét "kapcsoljuk" az Arduinónak, vagy használunk egy potmétert és egyetlen bemeneten analóg jelként dolgozzuk fel. Ha a…

Tovább

A gyújtáskapcsoló

Keresem a műszerfalon azokat a dolgokat, amivel elkezdhetek dolgozni és akár a prototípus beépíthető lenne majd a cockpitbe. Az első ilyen egyszerűnek tűnő dolog a magnetos, azaz a gyújtáskapcsoló. A repülőgép motorok kétkörös mágneses gyújtással rendelkeznek. Ezek a mágnesek teljesen le vannak…

Tovább

Arduino Micro - USB Joystick

Összraktam egy Arduino - Joystickot, amit a Windows felismer és pazarul kezel, ennek a (meglepően gyors) tesztnek a folyamatát írom most le. Mindez egy rövid videóban:   Szükséges hardver: Arduino Leonardo vagy Micro 10K potméter (lehet ez 20k, 100k is) breadboard vezetékek Micróhoz…

Tovább

USB Joystick

avagy készítsünk vezérlőt

Valamilyen Joystickot biztos használt már mindenki, USB-n rádugjuk a gépre, szimulátor indít, beállítgat, hogy melyik tengelyt, melyik gombot mire akarjuk használni és kész is vagyunk. Készítsünk egy sajátot, amivel tudjuk majd állítani a műszereket, dúsítót, tolóerőt, bármit. Nem túl hosszas…

Tovább
süti beállítások módosítása